3. AKDENİZ ODA MÜZİĞİ YARIŞMASI’NIN ARDINDAN

IMG_6910-2.jpg

Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve Akdeniz Opera ve Bale Kulübü işbirliği ile düzenlenen 3. Akdeniz Öğrenci Oda Müziği Yarışması öğrenci / grup performansları ve ödül töreni, 25 Mayıs 2017 günü MEÜ Nevit Kodallı Oda Müziği Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Jüri üyeliklerini; Fazıl Tütüner, Halit Turgay, Orhan Şallıel, Deniz Kaya, İsabella Collo, ve Miroslav Dacic’in yaptığı yarışmada, 25 Mayıs günü saat 11’de gerçekleştirilen performansların ardından değerlendirmelere geçildi. 18:00’de düzenlenen tören ile de dereceye giren gruplara ödülleri verildi.

4 Oda Müziği Grubu’nun katılım gösterdiği yarışmada;
1.lik ödülünü Zeynep Yamaner (Çello) – Sofiko Tchumburidze (Keman) – Özgür Deniz Akalın (Piyano) ‘dan oluşan F.Mendelssohn Trio

2.lik ödülünü Ece Selin Yüksel (Flüt) – Başak Gürbüz (Çello) – Özgür Deniz Akalın (Piyano) ‘dan oluşan Akdeniz Trio

3.lük ödülünü İrem Yunkuş (Piyano), İdil Yunkuş (Keman) – Pirsu Kesici (Çello )’den oluşan S. Rachmaninoff Trio

Kemal Rastgeldi Mansiyon ödülünü Eren Çam(Klarnet), Ece Selin Yüksel(Flüt), İrem Yunkuş(Piyano) G. Faure Trio

İlk kez verilmesi uygun görülen Jüri özel ödülüne ise Pirsu Kesici (Çello) layık görüldü.

3. kez düzenlenmesi açısından Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı ve Akdeniz Opera ve Bale Kulübü için büyük önem taşıyan organizasyon bu yıl ödüller anlamında da çok değerli idi. 1. olan gruba 1500 TL ve yeni sezonda Akob organizasyonunda bir konser düzenlenmesi; 2. olan gruba 1000 TL, 3. olan gruba 500 TL, Kemal Rastgeldi Ödülü’ne layık görülen gruba da Akob Yayınları’ndan çıkan Atatürk ve Köy Enstitüleri’nde Müzik Eğitimi kitabı, Ben Nevid Kodallı kitabı ve Akob – Devlet Opera ve Bale dergileri son iki sayısından oluşan bir kitap-dergi seti verildi.

Biz de Akob ailesi olarak 3. kez düzenlenen . Akdeniz Öğrenci Oda Müziği Yarışması için emek veren tüm öğrenci ve öğretmenlere teşekkür eder ; tüm öğrenci ve öğretmenlerimize müzik hayatlarında başarılar dileriz.

scroll to top