AKOB 2013-2014 ETKİNLİK SEZONUNU KAPATTI

Tarık-Günersel-1.jpg

AKOB ETKİNLİK SEZONUNU KAPATTI
İhsan Toksöz

27 Haziran 2014 Cuma günü İçel Sanat Kulübü ve Sokak Kitabevi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz 14 Milyar 61 yaşında “Şiir ile TARIK GÜNERSEL” etkinliğimiz ile 2013-2014 dönemini geride bırakmış bulunuyoruz. Bu vesileyle, İstanbul Belediyesi Büyük Şehir Tiyatroları Sanatçısı ve Başdramaturgu, Şair, yazar ve Librettist, Dünya Yazarlar Birliği PEN Türkiye Merkezi Başkanı Tarık Günersel’i şair ve yazar kimliğiyle daha yakından tanıma fırsatı bulduk. Kusursuz organizasyonları nedeniyle Sokak Kitabevi’nden Yeliz Altunel, Sinem Büyükaşık Hanımlara ve Şahin Şentürk’e, aramıza katılan sevgili Ogün Kaymak ve Mersinli Şair Ahmet Ada ve şiir severlere teşekkür ediyoruz.
Ayni günün akşamı Gattini Restaurant’ta Tarık Bey’in 14 milyar 61. Yaş Günü’nü kutladık. Birlikte yeni projeler geliştirmek üzere sözler alındı. Edebi, felsefi, politik ve de tabii müzik ve tiyatroya ilişkin konuların harmanlandığı hoş bir doğum günü partisi idi. Günün anısına – ileride bu gibi etkinliklerimize katılmayı kaçıranlara bir açık davetiye olsun diye – katılanları burada belirtmekte yarar görüyorum:
Füsun / Tarık Günersel,
Karolin / Selman Ada,
Ms. Beverly Barbey (Ada ailesinin Fransa’da yaşayan İngiliz misafirleri) ,
Fazıl Tütüner,
Gülten / Vahap Kokulu,
Yeşim /Alpay Antmen,
Fatoş / Eyüp Dinç,
Enis Solakoğlu,
Demet / Ali Tarlakazan,
Işıl Toksöz,
Tuba Özkan,
Hülya Can Nutku
İhsan Toksöz
AKOBYemekte genelde müzik, şiir ve tiyatro konuşuldu. Sevgili Selman Ada ve Tarık Günersel’in bir saptaması hepimizi heyecanlandırdı. Mersin’de kültür ve sanat yaşamında eksik olan Tiyatro…
Evet, Mersin’de neden tiyatro yoktu? Bunu biz defalarca düşünmüştük. Sevgili Vahap Kokulu bu işin üzerinde çok durmuş, enine boyuna incelemişti ama AKOB’un işleri o kadar yoğundu ki maalesef Tiyatro’yu Mersin’e getirme düşümüz hep ötelendi.
Şimdi fırsat ayağımıza gelmişti. Tarık Günersel dostumuz yanımızda yer alırsa bu konuda bir proje geliştirilebilir miydi? Can dost Selman Ada bu işe nasıl katkı verebilirdi? AKOB bu işe soyunabilir miydi? Yerel yönetimlerin desteği alınabilir miydi? Bunlar konuşuldu. Ortaya bazı somut başlangıç projelerinin ön fikirleri çıktı. Gece bittiğinde herkes mütebessim, Mersin’de gerçek bir tiyatro kurulması ya da bir tiyatro festivalinin düşleriyle evine gitti. Gelecek sezon bu konuda adımlar atılabilirse AKOB yeni bir misyon daha yüklenmiş olacak.
AKOB selamları üzerinize olsun…Tarık Günersel

scroll to top