AKOB 38. SAYISI ÇIKTI

AKOB-SAYI-38-KAPAK1.jpg

 

AKOB DERGİ 38. SAYI – AKOB MAGAZINE 38th ISSUE

English Article – Wonderland of Hungarian Composers by Alexandra Ivanoff.
French Article – Napoléon, Rome et Tosca by Arzu Etensel İldem.
You can read these online.

BU SAYIDA
Akdeniz Opera ve Bale Kulübü 2016 sezon açılışını Portekiz’den özel olarak AKOB için Mersin’e gelen 25 Kasım’daki Portekiz Évora Çağdaş Dans Topluluğu’nun “Eros ve Psyche” gösterisi ile yaparak büyük bir başarıya imza attı. Demet Tarlakazan bu harikulade dans gösterisini sizler için kaleme aldı.

A. Vahap Kokulu, MEÜ Devlet Konservatuvarı keman sanatçısı Isabelle M. Kollo’nun ilginç yaşam öyküsünü anlatıyor bizlere.

“AKOB SÖYLEŞİLERİ” kapsamında düzenlenen “Mersin’de Sanat” konulu söyleşinin yöneticisi AKOB Başkanı Fazıl Tütüner idi. Tuttuğu notlardan ileriye yönelik görevler çıkarabileceğimiz ana başlıkları yazısında okuyacaksınız. Konuk konuşmacılarımız sanat eleştirmenleri Mehmet Ergüven ve Kemal Küçük ile kentimizden Celal Soycan’dı.

Ömer Eğecioğlu bu kez Brezilya’nın mega-kenti São Paulo’nun Kültür Sarayı’nı yazıyor.
Yazarımızın Opera binalarını anlattığı yazıları bu gidişle ilgiyle okunabilecek bir “Dünya Operaları” kitabına dönüşecek gibi görünüyor.

Arzu Etensel İldem ise yeni araştırma yazısI Napolyon, Roma ve Tosca – “Napoléon, Rome et Tosca ile yine okurlarımızla birlikte.

Alexandra Ivanoff, Macar Bestecilerin Harikalar Diyarı – “Wonderland of Hungarian Composers” yazısında Budapeşte’nin Yeni Oda Müziği Yaz Festivali’ni anlatıyor.

Dergimizi sitemizde online okuyabilirsiniz.

http://www.akob.org/category/dergilerimiz/

Sanatla kalınız

scroll to top