ÇIKARKEN

Ihsan-Toksoz-1.jpg

Değerli AKOB üyeleri ve okurlarımız;
AKOB, Akdeniz Opera ve Bale Kulübü Kültür ve Sanat Dergisi’nin ilk sayısını sizlere sunmaktan büyük bir mut-luluk duymaktayız.
Dergimiz üyelerimizin yanı sıra sanat kuruluşlarına, ilgili kamu kuruluşlarına, üniversite ve konservatuarlara, sanatçılarımıza, değerli basın mensuplarına, sanat yazar ve eleştirmenlerine, sanat yayın evlerine, CD / DVD yapımcılarına, sanat ve müzik dostlarına dağıtılacaktır.
Kötümserlik kör kuyudur.
İyimserlik bu kuyuya düşmüş kişilerin her an kendilerine bir ip sarkıtılacağı umududur.
Umudun bittiği yerde yiter insan ve kara bulutlar kaplar her yeri, ışık görünmez olur.
Sanat umutlarımızı yeşerterek taze tutmamızı sağlar. Sanatçılar yaratıları ile bu umudun tetikleyicisidirler.
Şu an Türkiye’de kör kuyularda kendilerini aydınlığa tekrar çıkaracak bir ip bekleyerek gelecek umutlarını taze tutmak isteyen milyonlarca kişi var.
İşte AKOB yönetimi olarak bizler – halen umutlarını yitirmemiş ve kuyunun dışında kalabilmiş kişiler olarak, bu kuyuya çalışmalarımızla bir ip sarkıtmak çabasındayız.
Elinizdeki dergimizin simgelediği bu ip şimdilik kısa görünebilir.
Zamanla çalışmalarımızın gelişmesine bağlı olarak yapabileceğimiz ek düğümlemelerle ip uzayacaktır. Umut-suzluk kuyusundaki insanlarımıza ulaşarak onları tekrar özledikleri aydınlığa çıkarmak, aktif olarak aramıza katılmalarını sağlamak amacımızdır.
Beyni aydınlık insan sanatsız yaşayamaz. Sanatsever insan uygardır aydınlık saçar.
Dileğimiz aydınlıklar saçan insanlarla birleşerek bir sinerji yaratmak.
Varlığını kent kültürüne katkıya adamış bir sivil toplum örgütü olan AKOB bu güne kadarki etkinlikleri ile misyo-nunu tanımlamış ve kanıtlamıştır. Siz değerli üye ve okuyucularımızı derneğimize üye bulmaya, üye olmaya, müzik ve sanat aşığı kişi ve kuruluşlarımızı etkinliklerimize sponsor olarak katkıda bulunmaya ve AKOB Dergi-si’ne reklam vermeye davet ediyoruz.
Destekleriniz bize güç katacaktır.
AKOB ile müzik ve sanat dolu aydınlık günler dileğiyle…
İhsan Toksöz

AKOB DERGİSİ 1.SAYI 1.SAYFA

scroll to top